Poznaj nasz system

Jak dodawać kategorie produktów w sklepie?

Dodawanie asortymentu najlepiej rozpocząć od dodania kategorii produktów. W tym celu należy wejść w pozycję „Kategorie” w menu bocznym.

 

Pojawi się okno z już istniejącymi kategoriami oraz formularz gdzie można utworzyć nową kategorię. W tym celu należy wpisać nazwę oraz pozostałe informacje dotyczące kategorii: Unikalny kod, Nazwę, Fragment URL – wypełni się automatycznie, Opis oraz dane dotyczące konfiguracji SEO czyli optymalizacji strony pod wyszukiwarki internetowe. 

Uzupełnienie parametrów SEO nie jest konieczne ale jest niezwykle ważne by klienci mogli znaleźć Twój sklep w wyszukiwarce internetowej.

Po wypełnieniu wszystkich pól należy zatwierdzić wszystkie dane klikając
w:

Nowa kategoria pojawi się w drzewie kategorii obok formularza. Stworzona kategoria będzie całkiem oddzielna, aby połączyć ją z pozostałymi należy wejść w edycję kategorii:

i wybrać dla niej „Rodzica” czyli kategorię nadrzędną z już istniejących kategorii.

Np. W kategorii „Koszulki” można utworzyć kategorię podrzędne „Kobiety” i  „Mężczyźni”. W tym przypadku rodzicem dla „Kobiety” i  „Mężczyźni” będzie kategoria „Koszulki”. W drzewie kategorii wyświetla się to następująco:

Za pomocą strzałek można zmieniać kolejność wyświetlania kategorii. 

Stworzona kategoria nie będzie jeszcze widoczna na stronie sklepu. Aby dodać ją do menu sklepu należy wejść w:

w bocznym menu w sekcję Zarządzanie treścią. Wyświetli się lista dostępnych menu np.:

po wybraniu odpowiedniego menu wyświetli się drzewo z aktualnie wyświetlanym menu na stronie sklepu oraz formularz tworzenia nowej pozycji menu. 

W formularzu należy podać nazwę nowej pozycji w menu oraz przypisać jej odnośnik, w tym przypadku będzie to Takson czyli kategoria, która została stworzona.

W celu zatwierdzenia danych należy wybrać:

Nowa pozycja menu pojawi się w drzewie menu, aby zmienić jej pozycję należy wejść w edycję i wybrać dla niej „Rodzica” podobnie jak w przypadku tworzenia kategorii.

 

Zadaj nam pytanie

Nie znalazłeś interesującej Cię odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc.