Poznaj nasz system

Jak tworzyć strony statyczne w Codariusie?

Strony statyczne są bardzo ważne, można na nich umieścić dodatkowe informacje np  o sklepie, promocjach, jak również można na nich umieścić regulamin, politykę prywatności oraz zasady dotyczące zwrotów i reklamacji. 

Strona statyczna może pojawić się w menu górnym lub w menu dolnym sklepu. 

Aby utworzyć nową stronę statyczną należy wejść :

w sekcji Zarządzanie treścią, a następnie wybrać:

Pojawi się formularz, który należy wypełnić danymi nowej strony statycznej takimi jak: Adres strony, Tytuł oraz treścią , która ma się znaleźć na nowej stronie statycznej. Możliwe jest dodawanie tekstu, grafik, tabel etc. oraz pozwala formatować wpisaną treść.  Jest również możliwość uzupełnienia konfiguracji SEO.


Po wypełnieniu wszystkich pół należy wybrać:

Aby strona statyczna była widoczna na stronie sklepu należy dodać ją do odpowiedniego menu, górnego bądź dolnego. Należy wejść w:

w sekcji zarządzania treścią, następnie wybrać edycję odpowiedniego menu górnego lub dolnego oraz wypełnić formularz dotyczący nazwy nowej pozycji w menu oraz typ odnośnika, w przypadku stron statycznych typem będzie URL. W polu URL należy podać adres strony, który został podany przy tworzeniu strony statycznej. Po wypełnieniu wszystkich informacji należy wybrać

Po utworzeniu nowa zakładka menu będzie już aktywna. 

Zadaj nam pytanie

Nie znalazłeś interesującej Cię odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc.